Όπως στην Κυψέλη έτσι και στη Νάξο ο Παναθηναϊκός νίκησε 3-1 τον Πανναξιακό και είναι στους τελικούς!

Τη δυνατότητα να διεκδικήσει το 25ο Πρωτάθλημα Α1 Βόλεϊ Γυναικών στην ιστορία του θα έχει ο αυτοκράτορας του αθλήματος Παναθηναϊκός! Τα «φίνα κορίτσια» του Γιώργου Ρούση όπως στην Κυψέλη την προηγούμενη εβδομάδα νίκησαν 3-1 τον Πανναξιακό στη Νάξο, «σκούπισαν» τη σειρά των ημιτελικών με 2-0 και προκρίθηκαν στους τελικούς όπου θα αντιμετωπίσουν τον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακός-ΑΕΚ (σ.σ. προηγείται 1-0 στα ματς ο Ολυμπιακός)!

Οι «πράσινες» χρειάστηκε να πετύχουν μια τρομερή ανατροπή στο πρώτο σετ του αγώνα καθώς παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 8 πόντους, «γύρισαν» το παιχνίδι και έκαναν το 1-0 με 26-24.

Ο Πανναξιακός αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1 σετ με 25-21, όμως οι παίκτριες του Ρούση δεν πτοήθηκαν! Πήραν το δεύτερο σετ με 25-19 και στο τέταρτο σετ του αγώνα φάνηκαν ψύχραιμες, πανηγύρισαν το 3-1 και προκρίθηκαν στους τελικούς του Πρωταθλήματος!

Τα σετ: 24-26, 25-21, 19-25, 21-25.