Κόπωση και ατυχία λύγισαν τον Παναθηναϊκό που ηττήθηκε 9-7 από τον ΠΑΟΚ στο εθνικό Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης και ολοκλήρωσε πρόωρα την σεζόν μένοντας εκτός της ημιτελικής φάσης.

Οι παίκτες του Νάσου Ηρειώτη μπήκαν πολύ αποφασιστικά στο ματς και ανέκτησαν με το… καλημέρα τον πλήρη έλεγχο των κινήσεων, ξεκινώντας το ματς με τους καλύτερους οιωνούς και επιμέρους σκορ 3-0!

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα αλλά και πάλι οι «πράσινοι» διατήρησαν το προβάδισμα που είχαν «χτίσει» με το ημίχρονο να λήγει 3-4 υπέρ του «τριφυλλιού».

Στο τρίτο οκτάλεπτο ο Παναθηναϊκός έπαιξε εξαιρετική άμυνα και με το νεαρό Χαραλαμπόπουλο να κατεβάζει «ρολά» διεύρυνε το προβάδισμά του σε 6-4.

Στην τελευταία περίοδο ωστόσο οι φιλοξενούμενοι επέδειξαν τάσεις αυτοκτονίας, ανάλογες με εκείνες του πρώτου αγώνα και δεχόμενοι τέσσερα τέρματα σε διάστημα λίγων λεπτών υποχρεώθηκαν σε οδυνηρή ήττα με 9-7.

Πηγή: leoforos.gr