0

Την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα Futsal συνέχισε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε με 6-2 εκτός έδρας του Νέου Ικονίου για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το «τριφύλλι» παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 16 νίκες και μόλις μία ισοπαλία. Οι «πράσινοι» τα βρήκαν δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο και παρά το γεγονός ότι άνοιξαν το σκορ με τον Μπελτσίδη ισοφαρίστηκαν γρήγορα.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε ξανά με τον Παούρη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος o Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-5 χάρη σε γκολ που πέτυχαν οι Γκαϊφύλλιας, Ντάρλας και Μπάμπης.

Οι γηπεδούχοι γηπεδούχοι του Θανάση Ζάχου μείωσαν σε 2-5 ενώ το τελικό 2-6 διαμόρφωσε εκ νέου ο Μπάμπης.

Παναθηναϊκός (Μπελτσίδης): Μπάρδης, Ζάχος, Ντάρλας, Γκαϊφύλλιας, Παούρης, Παπαευστρατίου, Κάλκος, Χατζηφωτίου, Οικονομόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Μπελτσίδης και Μπάμπης.