0

Μετά από ένα ακόμα απόλυτο ο Νίκος Ξηρόκωστας προτείνει σημεία από τους αγώνες της Τετάρτης.

Ακόμη ένα απόλυτο χτες. Στην Κύπρο πραγματικά έπεσε ξύλο, όπως ήταν ο τίτλος του χτεσινού άρθρου, με το όριο των 3.5 καρτών να ξεπερνιέται από το ημίχρονο: Συνολικά είχαμε 9 κίτρινες και μια κόκκινη! Η Σάντερλαντ επίσης έκανε το καθήκον της και πέρασε από την Ρότσντειλ, επιβεβαιώνοντας ότι είναι εκ των φαβόρι για άνοδο.

Πάμε στα σημερινά. Ξεκίνημα από το ΟλυμπιακόςΚρασνοντάρ. Δεν περνά απαρατήρητο το στατιστικό που λέει ότι η ομάδα του Ολυμπιακού απέκλεισε Βικτόρια Πλζεν και Μπασακσεχίρ χωρίς καν να δεχθεί γκολ, σκοράροντας μόνο στο β’ ημίχρονο! Κοινώς, και τα 4 ημίχρονα στα παιχνίδια του μέχρι τώρα ήταν 0-0. Επιλογή το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.00.

Συνέχεια από την Τσάμπιονσιπ όπου θα υποστηρίξουμε και πάλι την Λιντς που αντιμετωπίζει την Μπρέντφορντ. Ικανότατη επιθετικά η γηπεδούχος, με προπονητή που του αρέσει η επίθεση και ακόμα και όταν κερδίζει η ομάδα του, δεν περιμένει στην άμυνα. Επιλογή η νίκη της Λιντς και όβερ 1.5 γκολ σε απόδοση 1.80.