0

Ένα ακόμη «τρίποντο» πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός καθώς επικράτησε με 4-1 του Ερμή Ζωγράφου στο κλειστό της Πολιτείας για την 17η αγωνιστική της Futsal Super League.

Οι «πράσινοι» του Χάρη Γράψα κατέκτησαν τη 12 νίκη τους σε 16 αγώνες (εκκρεμεί το εξ’ αναβολής ματς κόντρα στην Elite την Τετάρτη 15 Ιανουαρίου) και βρέθηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας με 38 βαθμούς.

Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Γκρίτζαλης βρήκε… δίχτυα, για να τον ακολουθήσουν και οι Ντάρλας στο 12’ και Παούρης δύο λεπτά την λήξη του ημιχρόνου κάνοντας το 3-0. Ο Κολέντζος σημείωσε το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους στο 31’ με εκτέλεση πέναλτι, με τον Ντάρλα να διαμορφώνει το τελικό 4-1 στο 36’.

Έρχεται ο Νάγκι – Με τα εισιτήρια στο χέρι ο Ούγγρος!