0

Αναμέτρηση για την 37η αγωνιστική στην Πρέμιερ Λιγκ Αγγλίας, με την Μπόρνμουθ να υποδέχεται στο «Βαϊτάλιτι Στέιντιουμ» τη Σαουθάμπτον. Το ματς θα διεξαχθεί στις 16:00, κεκλεισμένων των θυρών.

Δείτε όλα τα παιχνίδια της ημέρας στο κουπόνι οπαπ.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Είχε πολύ δύσκολη δοκιμασία στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 στο 88ο λεπτό και να διαμορφώσει το εις βάρος 2-1, σε ένα ματς ωστόσο όπου δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Έτσι παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού και στη 18η θέση, απέχοντας τρεις βαθμούς από την ασφαλή ζώνη. Πλέον δίνει το τελευταίο της χαρτί για τη μάχη της παραμονής. Αναμένεται να ψάξει αποκλειστικά τη νίκη απέναντι στη Σαουθάμπτον. Over και G/G τα 4 από τα 5 τελευταία της παιχνίδια.

Σημαντική η απώλεια του βασικού στόπερ Άκε. Εκτός αποστολής οι τραυματίες Μέφαμ, Φράνσις και Ντάνιελς (αμυντικοί).

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: Αρκετά καλή εμφάνιση έκανε εντός έδρας κόντρα στη Μπράιτον, όπου έφερε το 1-1. Αν και έχανε με 1-0 από το 17ο λεπτό, ύστερα είχε πρωταγωνιστικό ρόλο στον αγώνα και ισοφάρισε στο 66’, ενώ θα μπορούσε να πάρει και τους τρεις βαθμούς. Εμφανίζεται βαθμολογικά αδιάφορη εδώ και καιρό, καθώς έχει εξασφαλίσει την παραμονή. Σε καλό φεγγάρι βρίσκεται το τελευταίο διάστημα. Κρατάει αήττητο 5 σερί αγώνων και έρχεται από 3 συνεχόμενες ισοπαλίες. G/G οι 4 από τους 5 πιο πρόσφατους αγώνες της.

Σταθερά εκτός δράσης οι τραυματίες Βαλερί (αμυντικός), Τζενεπό (χαφ) και Μπουφάλ (μεσοεπιθετικός).

ΠΡΟΤΑΣΗ: Η Μπόρνμουθ παίζει με την πλάτη στον τοίχο, χρειάζεται μόνο νίκη για να ελπίζει στην παραμονή. Αδιάφορη βαθμολογικά η Σαουθάμπτον, γεγονός που την κάνει αυτόματα επικίνδυνη. Αναμένεται ανοιχτό παιχνίδι με ρυθμό και φάσεις, ποντάρισμα στο στοίχημα Over 2.5 γκολ με απόδοση 1.70 στην bwin