0

Ρεάλ και Μπαρτσελόνα έχασαν με 1-0 από Κάντιθ και Χετάφε αντίστοιχα!

ΗΧετάφε υποδέχτηκε το βράδυ του Σαββάτου (17/10) την Μπαρτσελόνα για την έκτη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του ισπανικού πρωταθλήματος και τη νίκη 1-0.

Οι Μαδριλένοι πήραν το τρίποντο χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι – στο οποίο υπέπεσε ο Φρένκι ντε Γιονγκ σε άτσαλα μαρκάρισμα πάνω στον Τζενέ Ντακονάμ – στο 56ο λεπτό με τον Χάιμε Μάτα.

Η Κάντιθ πήρε μια σπουδαία νίκη επί της Ρεάλ με 1-0 στη Μαδρίτη με την ομάδα του Ζιντάν να δείχνει αγνώριστη. Μια νίκη που ήταν η πρώτη για τους φιλοξενούμενους εκτός έδρας μετά από 16 παιχνίδια. Μάλιστα για πρώτη φορά στην ιστορία της La Liga μια νεοφώτιστη ομάδα κέρδισε τον πρωταθλητή.

Οι γηπεδούχοι ήταν κακοί, δεν είχαν ρυθμό, απείλησαν ελάχιστα και συγκεκριμένα μόλις μια φορά στο δεύτερο μέρος και έδειξαν λίγες μέρες πριν την έναρξη του Champions League και του αγώνα με τη Μπαρτσελόνα την επόμενη εβδομάδα να είναι σε κακό φεγγάρι. Παράλληλα υπάρχει ανησυχία για τον τραυματισμό του Σέρχιο Ράμος ο οποίος αποχώρησε στο ημίχρονο.

Μάλιστα ο Ζιντάν έκανε τέσσερις αλλαγές με την έναρξη του δεύτερου μέρους και έδειξε με αυτό τον τρόπο τη δυσφορία του για το κακό πρώτο ημίχρονο της ομάδας του.