0

Με γκολ του Φεντερίκο Μακέντα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός έσωσε τον βαθμό (2-2) στο ματς του Ηρακλείου με τον ΟΦΗ.

Με αρκετές απουσίες παρέταξε την ομάδα του ο Γιώργος Σίμος στο κυριακάτικο ματς του «Θ. Βαρδινογιάννης».

Ο Παναθηναϊκός των πολλών λαθών έκανε… δώρο τη νίκη στον ΟΦΗ ως το 94′. Τελικά στην τελευταία φάση του αγώνα ο Μακέντα (έχασε και πέναλτι) σκόραρε και με το 2-2 οι «πράσινοι» πανηγύρισαν τον βαθμό της ισοπαλίας! Στάρτζεον, Μεγιάδο τα γκολ των Κρητικών, ο Καρλίτος το πρώτο γκολ του «τριφυλλιού».

Συλαϊδόπουλος: «Δεν μπορούμε να πανηγυρίζουμε την ισοπαλία»!

Δεν φταίει μόνο ο Πογιάτος…οι παίκτες αντί να δαγκώνουν έπαιζε ο καθένας για τον εαυτό του!