0

Πάντα ένα γκολ στο 90′ ή στις καθυστερήσεις έχει την δική του ιδιαιτερότητα! Όταν μάλιστα αυτό συμβαίνει σε «αιώνιο ντέρμπι» περνάει στην ιστορία όπως συνέβη με τον Γιώργο Καπουράνη!

Ηταν 2-12-95 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος στο «παλιό» Στάδιο Καραϊσκάκη όταν ο Ολυμπιακός του Σταύρου Διαμαντόπουλου υποδέχεται τον Παναθηναϊκό του Χουάν Ραμόν Ρότσα! Μετά από ένα… χαλαρό πρώτο μέρος, ο Παναθηναϊκός στην επανάληψη ανοίγει το σκορ με τον Μπορέλι, ο Ολυμπιακός χάνει πέναλτι με τον Σκαρτάδο, αλλά ο Καραπιάλης με μια πιρουέτα ισοφαρίζει! Όλα έδειχναν ότι πάμε για ισοπαλία, αλλά ακριβώς στο 90′ ο Γιώργος Καπουράνης σκοράρει, το «τριφύλλι» κερδίζει με 2-1 κι αυτό το ματς περνάει στην ιστορία!

Σένκεφελντ: «Δεν με νοιάζουν τα φαβορί, ο Παναθηναϊκός πρέπει να κερδίζει»