0

Ανήμερα της γιορτής του ο Φώτης Ιωαννίδης σκόραρε και… κέρασε τρίποντο τον Παναθηναϊκό, που πήρε διπλό (0-1 τον Απόλλωνα) με «σύμμαχο» το VAR, καθώς άλλαξαν υπέρ του δύο αποφάσεις πέναλτι κι ένα γκολ! Για ένα ημίχρονο έπαιζε με 10 ο Παναθηναϊκός (αποβολή Ζαγαρίτη).

Ο εορτάζων Φώτης Ιωαννίδης στην πρώτη του παρουσία στην 11άδα του Παναθηναϊκού για τη φετινή σεζόν κατάφερε να χριστεί και σκόρερ, έστω κι αν χρειάστηκε μια μικρή περιπέτεια. Παίζοντας από αριστερά, προσπαθώντας να λειτουργήσει και ως εξτρέμ, γυρίζοντας να καλύψει αμυντικά και έχοντας βρεθεί αρκετά πιο κεντρικά σε συνθήκη επίθεσης, μπροστά από τον Μακέντα, πέτυχε γκολ στο 20ο λεπτό.

Δείτε παρακάτω το γκολ αλλά και τις ποιο σημαντικές στιγμές στον αγώνα της Ριζούπολης:

Μπόλονι: «Mια νίκη τραβηγμένη από τα μαλλιά»