0

Χημεία, αυτοματισμοί και νοοτροπία νικητή έκαναν τη διαφορά για τον Παναθηναϊκό που είχε… στυλ πρωταθλητή απέναντι στον ΠΑΟΚ ο οποίος είχε πάντως σημαντικές απουσίες. Τρίποντο με άνετο 3-0 σετ για τους πράσινους που παρέμειναν μόνοι πρώτοι.

Ο Παναθηναϊκός ήταν εντυπωσιακός από την γραμμή του σερβίς και με το πολύ καλό μπλοκ, που είναι άλλωστε στοιχείο του παιχνιδιού του, έφτασε στη νίκη με 3-0 σετ. Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν με πολύ μεγάλη άνεση τα δύο πρώτα σετ με τον ΠΑΟΚ να κάνει ντέρμπι το τρίτο.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου έφτασε τους 14 βαθμούς στο πρωτάθλημα και εξακολουθεί να είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Το τριφύλλι έχει ακόμη ένα δύσκολο ματς την Κυριακή στην Σύρο κόντρα στον Φοίνικα.

Ο ΠΑΟΚ που περιμένει Εβάντρο και Κανέλλο αγωνίστηκε χωρίς τον Κουμεντάκη που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού πριν το ματς. Η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα είχε μεγάλο πρόβλημα στην υποδοχή ενώ σε ακόμη ένα ματς τα περίμενε όλα από τον Ντεν Ντρις. Ο ΠΑΟΚ που την Κυριακή υποδέχεται τον Ολυμπιακό έμεινε στους 7 βαθμούς έχοντας δώσει τέσσερα ματς.

Πράσινα… ατίθασα νιάτα – «Τρελαίνει» κόσμο ο Καμπετσής – Πάλι γκολ ο Ιωαννίδης (vids)

Γελάει ο κόσμος με τον …μεταφραστή Μπέο – Τώρα θυμήθηκε την διαιτησία!