0

Όσα έκαναν οι παίκτες του τριφυλλιού.

Μπρινιόλι: Ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού αρχικά δεν φέρει καμία ευθύνη στο γκολ. Από κει και έπειτα στο πρώτο ημίχρονο με δύο πολύ καλές επεμβάσεις κράτησε το σκορ στο 1-0.

Βαθμός:7

Χουάνκαρ: Ο Ισπανός μπακ δεν απειλήθηκε καθόλου από την πλευρά του, αλλά επιθετικά δεν μπορούσε να βοηθήσει τόσο. Ηταν μεν κινητικός, αλλά στη μία ευκαιρία που το δόθηκε από τα αριστερά στο πρώτο ημίχρονο δεν έκανε καλά τη σέντρα και χάθηκε η ευκαιρία. Δεν ήταν από τις καλές του εμφανίσεις.

Βαθμός: 5

Βέλεθ: Ο Βέλεθ τα έδωσε όλα στη στη σημερινή αναμέτρηση. Είχε σωστές τοποθετήσεις και όποτε χρειάστηκε βγήκε πρώτος στην μπάλα. Στην κρίσιμη φάση του γκολ στο 2ο λεπτό βέβαια ήταν απών. Επρεπε να είναι πιο συγκεντρωμένος.

Βαθμός: 6

Σάρλια: Και γι΄ αυτόν πάνω κάτω ισχύει ότι και για τον Βέλεθ. Καλός στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά και πάλι στη στιγμή του γκολ φέρει σοβαρή ευθύνη και αυτός. Επρεπε να είναι όλοι πιο συγκεντρωμένοι, άρα και αυτός.

Βαθμός: 5

Κώτσιρας: Ο χειρότερος παίκτης του Παναθηναϊκού σήμερα. Ο μπακ του τριφυλλιού έκανε το λάθος, από το οποίο ξεκίνησε το 1-0  της ΑΕΚ. Με τον Λιβάι Γκαρσία δεν μπόρεσε να τα βγάλει πέρα, καθώς όλοι οι φάσεις ξεκινούσαν από την πλευρά του. Άλλη μία κακή εμφάνιση.

Κώτσιρας: 3

Πέρεθ: Μέτρια εμφάνιση από τον Πέρεθ στη σημερινή ήττα του Παναθηναϊκού από την ΑΕΚ. Έκανε σωστά τη δουλειά του στο αμυντικό σκέλος, αλλά δεν πέρασε σωστά την μπάλα, ώστε να δημιουργηθούν κίνδυνοι στην αντίπαλη άμυνα.

Βαθμός: 5

Μαουρίσιο: Ο έμπειρος αμυντικός χαφ δεν μπόρεσε να βοηθήσει καθόλου το τριφύλλι σήμερα. Φαινόταν χαμένος ανάμεσα στα χαφ της ΑΕΚ, ενώ επιθετικά δεν μπορούσε να δημιουργήσει κινδύνους.

Βαθμός: 4

Βιγιαφάνιες: Ο καλύτερος παίκτης του Παναθηναϊκού σήμερα. Από τα πόδια του ξεκινούσαν όλες οι προσπάθειες. Έπαιξε με πάθος, αλλά δεν κατάφερε βέβαια να απειλήσει την εστία της ΑΕΚ. Πάλεψε αρκετά και αυτός. Θετικό το πρόσημο.

Βαθμός: 7

Αϊτόρ: Ο Αϊτόρ παρότι ήταν αρκετά κινητικός όσο έπαιξε, ήταν μοιραίος, καθώς στη φάση του 47ου λεπτού δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα από το μισό μέτρο κυριολεκτικά. Ανεπανάληπτη ευκαιρία. Αυτό φυσικά επηρεάζει όλη του την εμφάνιση.

Βαθμός: 4

Παλάσιος: Μοιραίος για τον Παναθηναϊκό ο Παλάσιος. Ο Αργεντίνος επιθετικός έχασε το άχαστο στη φάση του του 47ου λεπτού ενώ λίγα λεπτά αργότερα βγήκε τετ α τετ με τον Στάνκοβιτς, αλλά αστόχησε. Όταν τον χρειάστηκε η ομάδα δεν ήταν εκεί για να την βοηθήσει. Κακή εμφάνιση.

Βαθμός: 4

Μακέντα: Εκτός παιχνιδιού ήταν στο σημερινό ματς ο Ιταλός σέντερ φορ. Ο Μακέντα κλείστηκε από την άμυνα της ΑΕΚ και δεν μπόρεσε να βοηθήσει. Μέτρια εμφάνιση από τον Κίκο, που βέβαια δεν τροφοδοτήθηκε κιόλας.

Βαθμός: 3

Βιτάλ: Μπήκε στο παιχνίδι στη θέση του Αϊτόρ και δεν μπόρεσε να βοηθήσει καθόλου το τριφύλλι. Γι΄ άλλο ένα ματς έδειξε ότι δεν είναι καθόλου καλά αγωνιστικά.

Βαθμός: 4

Χατζηγιοβάνης: Στο τελευταίο εικοσάλεπτο που αγωνίστηκε ζήτημα να ακούμπησε δύο φορές την μπάλα. Δεν μπόρεσε να βοηθήσει καθόλου την ομάδα του.

Βαθμός: 5

Καρλίτος: Μπήκε αλλαγή στο 73ο λεπτό, αλλά το μόνο που κατέγραψε ήταν μια καλή ενέργεια. Κατά τα άλλα τίποτα. Κλείστηκε και αυτός από τους αμυντικούς της Ένωσης.